Selendi Bağları

Akhisar'dan yaklaşık 10 km mesafede Moralılar Köyü Çay Mevkii nde bulunan bağlarımızda ürettiğimiz üzümlerden yapılmıştır. Toplam 32 dönümlük arazide 15 dönümlük kısım bağ olarak yer alıyor.

Sarnıç Bağları

Serüvenimizin ikinci parçası burdaki araziyi aldıktan sonra başladı. Bu çevrede şarap yapımı için gerekli olan üzümün yetişmesine en uygun neresi olabilir dedik ve Sarnıç'ı bulduk. Yine Akhisar'a bağlı, merkezden 25-30 kilometre uzaklıktadir.

Tutkunun Şarabı

2000 yılında Akın Öngör bir tutkusunu gerçekleştirmek üzere yola koyuldu...

“Başlangıçta bağ kurmak bir hobiydi. En kaliteli şaraplık üzümleri üretmek bir emeldi. Arazimize Cabernet Sauvignon, Merlot ve Shiraz ektik. Üç sene bağların büyümesini izledik ve dördüncü senede kendi şaraphanemizi kurduk. Hedefimiz, Fransızlar’in ‘Chateau (Şato) Usulü’ dediği kaliteli üretimi yapmaktı. Yani kendi üzümüzü, bağımızın yanıbaşında kendi şaraphanemizde işledik. Artık kaliteli şaraplık üzümü veren bir bağımız ve son teknolojii ile üretilmiş tankları, konveyorü, Fransız meşe fıçıları olan bir şaraphanemiz ve tabiki de çok lezzetli bir şarabımız vardı. 2004 yılından itibaren etiketlerinde güncel Türk ressamlarımızın eserleri bulunan şişelerde, şarabımızı sizlerle paylaşmaya başladık”.

AKIN ÖNGÖR

Selendi'nin Farkı

Biz milyonlarca şişe şarap üretmiyoruz. Az sayıda ama özenle üretiyoruz.

Château (Şato) usulü üretilir. // Üzümler sabah, hava serinken toplanır. // Ufak sepetlerde taşınır, elle saplarından ayrılır ve kurular atılır. // Uzmanlar ve aile eşliğinde en iyi tadı elde edecek kupaj yapılır. // Fransız meşesi fıçılarda bekletilir. // Selendi her sene farkli bir cagdas Türk ressamın eserini etiketinde kullanır. // Selendi yatık saklanır. // Sarnıç bağlarında organik tarım özellikleri ile üzümler yetiştirilir. // Blush değil gerçek roze şarap üretilir. //

Bize Ulaşın

İletişim

İstanbul Ofis
İletişim Kişisi: Muhittin Eser
Telefon: +90 (216) 574 06 60
E-Mail: muhittineser@selendi.com.tr


Selendi'ye Communica İletişim'den ulaşabilirsiniz
İletişim Kişisi: Aysun Ayışkan Yalaza
Telefon: +90 (216) 465 09 78
E-Mail: aysun@communica.com.tr